˙·٠•✿⊱●معجزه قرآن و ادعیه ●✿⊱•٠·˙

خواص دعاها و آیات قرانی در رفع مشکلات زندگیذکر بعد از نماز صبح

از حضرت صادق (ع ) روایت است که پیغمبر اکرم (ص ) فرمود: هر کس که به مرضى گرفتار باشد، بعد از فریضه نماز صبح چهل بار این ذکر را بگوید: بسم الله الرحمن الرحیم ، الحمد لله رب العالمین ، حسبنا الله و نعم الوکیل ، تبارک الله احسن الخالقین و لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم و دست بر موضع درد و مرض بمالد، از آن بیمارى صحت یابد و حضرت حق تعالى او را شفا بخشد.


مناجات امام رضا بعد از نماز صبح

روایت شده : حضرت رضا (ع ) پس از نماز صبح ، در آغاز فجر، تا طلوع خورشید با هیچ کس سخن نمى گفت ، و اگر نیاز به سخن مهم پیدا مى کرد، با جا به جایى و اشاره ، آن را ادا مى نمود.
 در این ساعت دست بر سینه ات بگذار و هفتاد بار بگو: یافتاح (اى خداوند گشایش بخش ) و دعاى زیر را مکرر بخوان :
لا اله الا الله وحده لا شریک له ، له الملک و له الحمد، یحیى و یمیت ، و یمیت و یحیى ، و هو حى لا یموت ، بیده الخیر و هو على کل شى ء قدیر

 دعایی را که در کتاب کافی است، همیشه بخواند که حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم آن را به مردی از صحابه که مبتلا به مرض و پریشانی بود، تعلیم دادند و از برکت خواندن این دعا به اندک زمانی مشکلاتش برطرف شد. دعا این است:

« لا حول و لا قوه الا بالله توکلت علی الحیّ الذی لا یموت و الحمد لله الذی لم یتّخذ ولداً و لم یکن له شریک فی الملک و لم یکن له ولیّ من الذّلّ و کبّره تکبیراً. »


بعد از نماز صبح 

دعایی را که ابن فهد حلی از حضرت رضا علیه السلام نقل کرده  هر کس آن را بخواند حاجتش برآورده و مشکلاتش حل می شود.

دعا این است: 

« بسم الله و بالله و صلی الله علی محمد و آله و افوّض امری الی الله انّ الله بصیر بالعباد فوقیه الله سیئات ما مکروا لا اله الا انت سبحانک انّی کنت من الظالمین فاستجبنا له و نجّیناه من الغمّ و کذلک ننجی المؤمنین حسبنا الله و نعم الوکیل فانقلبوا بنعمه من الله و فضل لم یمسسهم سوء ما شاء الله و لا حول و لا قوه الا بالله ماشاء الله لا ماشاء الناس ماشاء الله و ان کره الناس حسبی الرّبّ من المربوبین حسبی الخالق من المخلوقین حسبی الرزاق من المرزوقین حسبی الله رب العالمین حسبی من هو حسبی حسبی من لم یزل حسبی حسبی من کان مذ کنت حسبی حسبی الله لا اله الا هو علیه توکلت و هو رب العرش العظیم. »

امام رضا (ع ) فرمود: هر کس پس از نماز صبح صد باربگوید،

 بسم الله الرحمن الرحیم ، لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم

به اسم اعظم خدا (از سیاهى چشم به سفیدى آن) نزدیک تر شده و به راستى که در مدار اسم اعظم قرار گرفته است  ( سفینة البحار، ج 1، ص 661.)


+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۷ دی۱۳۸۹ساعت 0:0 AM  توسط ღ❤⊱فریبا ❤⊱♥ღ  |