معجزه قران و ادعیه ♥*•.¸¸.•**•.¸¸.•*

خواص دعاها و آیات قرانی در رفع مشکلات زندگی
از امام هادی (ع) روایت شده که فرمود: من در بسیاری از اوقات خدا را با این دعا می خوانم

و از درگاه خداوند خواسته ام که هر کس این دعا را بخواند، خداوند او را ناامید نکند، و آن دعا این است
:
«یا عدتی عند العدد، و یا رجائی و المعتمد، و یا کهفی و السند، و یا واحد و یا واحد، و یا «قل هو الله احد» اسئلک اللهم بحق من خلقته من خلقک و لم تجعل فی خلقک مثلهم احدا، صل علی جماعتهم، و افعل بی کذا و کذا (حاجت دعا کننده ذکر شود.)

«ای یاور من هنگام یاری ها، و ای امید و اعتمادگاه من، و ای پناهنگاه و تکیه گاه استوار، و ای یکتا و ای بی همتا، و ای «قل هو الله احد» از درگاهت مسئلت دارم به حق آن مخلوقاتی که هیچکس را در مقام مانند آنها نیافریدی، بر جماعت آنها رحمت فرست. و فلان رحمت و فلان رحمت و فلان نیازم را برآور.

+ نوشته شده در  جمعه 9 اسفند1392ساعت 3:53 AM  توسط فریبا♥   | در خواص الآیات آمده که این نوشته را بر گردن دختری ببندند 

که شوهر نکرده باشد زود شوهر کند :


بسم الله الرحمن الرحیم وَ مِن کُلّ شَئ ٍ خَلَقنا زَوجَین ِ لَعَلَّکُم تَذکرونَ

اللهم بِحَقِّ قَولُکَ هذا وَ بِحَقِّ محمدٍ و آلِهِ اَن تَرزُقَ هذا المَرءَةَ

زَوجاً مُوافِقاً غَیرَ مُخالفٍ بِحَقِّ محمدٍ و آله اجمعین


بنام خداوند بخشنده مهربان و از هر چیزی خلق کردیم ما جفتهایی 

شاید که یادآوری شوید

خدایا به حق این گفته ی تو و به حق محمد و خاندان او

اینکه روزی دهی آن دختر ( زن ) را ، همسری موافق غیر مخالف

به حق محمد و خاندان او همگی
+ نوشته شده در  پنجشنبه 8 اسفند1392ساعت 7:2 AM  توسط فریبا♥   | 


سه راه حل 


راه حل اول:


سوره ی جن را بنویسد . در آب کمی حل شود (با مداد یا آب زعفران)و موقع خروج از حمام با آن آب غسل کند خانم مجرد ازدواج خواهد کرد


راه حل دوم:


از امام صادق (علیه السلام) پرسیدند تمام خاستگاری های دخترم به هم مبخورد چه کنم؟ایشان فرمودند سوره ی احزاب را بنویسد داخل ظرف در بسته گذاشته ودر مکان بلندی داخل اتاق بگذارد (مثل کمد یا هر بلندی دیگری)


و او چنین کرد و ازدواج کرد


راه حل سوم:


هر کس 45(ص) {منظور خود حرف ص است نه صلوات}را در شب جمعه در کاسه ی چینی به مشک و زعفران بنویسد ودر حین نوشتن بگوید


(یا قاهِرُ یا قَدیم )


و آن را بشوید و بخورد اگر بسته باشد گشاده شود


(خزائن الاسرار/ ص 146)


+ نوشته شده در  چهارشنبه 7 اسفند1392ساعت 8:54 AM  توسط فریبا♥   | این آیه را روزی 110مرتبه تا یك هفته بخوانید

عکس ها و تصاویر متحرک پروانه های زیبایا جامِعَ الناس لِیومٍ لارَیبَ فیه اِنَ اللهَ لایخلِفُ المیعادعکس ها و تصاویر متحرک پروانه های زیبا

عکس ها و تصاویر متحرک پروانه های زیبا اِجمَع بَینی وبَینَ زوجِ المومِنعکس ها و تصاویر متحرک پروانه های زیباسوره احزاب
+ نوشته شده در  سه شنبه 6 اسفند1392ساعت 7:11 AM  توسط فریبا♥   | يا نُورُ يا بُرْهانُ يا مُبينُ يا مُنيرُ يا رَبِّ اِكْفِنى الْشُّرُورَ وَ افاتِ الدُّهُورِ 

وَ اَسْئَلُكَ النَّجاةَ يَوْمَ يُنْفَخُ فِى الصُّورِ


اى نور و اى دليل روشن و اى آشكاركننده اى نوربخش پروردگارا كفايتم كن از شرور 

و آفات روزگار و از تو خواهم رهايى را در روزى كه دميده شود در صور
+ نوشته شده در  دوشنبه 5 اسفند1392ساعت 7:3 AM  توسط فریبا♥   | 

«اللهم رب موسی و خاصه بکلامه و هازم من کاده بسحره بعصاه و معیدها بهذا العود ثعبانا و ملقفها افک اهل الافک و مفسد عمل الساحرین و مبطل کید اهل الفساد من کادنی بسحرا و بضر عامدا او غیر عامد اعلمه او لا اعلمه و اخافه او لا اخافه فاقطع من اسباب السموات عمله حتی ترجعه عنی غیر نافذو لا ضارلی و لا شامت بی انی ادرء بعظمتک فی نحور الاعداء فکن لی منهم مدافعا احسن مدافعه و اتمها یا کریم»

یا محمد! به راستی که جادو همیشه از قدیم بوده و چنان نیست که به چیزی ضرر زند. جز به اجازه من، پس هر کس دوست دارد از اهل عافیت از جادو باشد به او ضرر نزند باید بخواند:

پس زمانی که او اینها را بگوید، او رانه سحر جادوگر جنی و نه انسی، هرگز زیان نزند.
+ نوشته شده در  یکشنبه 4 اسفند1392ساعت 9:39 AM  توسط فریبا♥   | در شب جمعه بعد از نماز عشاء سوره یس را بخوانید

و بلافاصله بعد از ان 110 مرتبه صلوات بفرستید

 (اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم)

 سپس ثواب این عمل را به روح مومنین وادی سلام نجف  هدیه دهید . 

این روش 100% مجربه . بشرطی که با گناه و معصیت دعا حبس نشود 

اللهم اغفر لی الذنوب التی تحبس الدعا .

 خدایا ببخش گناهانی را که دعا را حبس میکنند 
+ نوشته شده در  شنبه 3 اسفند1392ساعت 8:0 AM  توسط فریبا♥   | 


 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

حرزالیمانی

کتاب حرزالیمانی که نام مشهور آن دعاء سیفی می‌باشد و مروی از علی‌بن ابیطالب علیه السلام است که توسط عبدالله بن جعفر و عبدالله بن عباس روایت شده است. نسخه قدیمی در کتابخانه رضوی (ع) وجود دارد کاتب آن مشخص نیست اما در سال 613 هجری در طابران طوس کتابت شده. موضوع کتاب ادعیه، خط آن نسخ، زبان نسخه فارسی عربی، 7 سطری، دارای 27 ورق، کاغذ حنایی، جلد تیماج، قطع آن تقریبی نیم ربعی است.

فرازهایی از کتاب
روایت کردند عبدالله بن جعفر و عبدالله بن عباس رض که ما بسیار نزدیک به حضرت علی علیه السلام بودیم که امام حسن علیه السلام وارد شد و فرمود: فردی از راه دور آمده که می‌گوید از یمن آمده ام و دستوری می خواهد تا شرفیاب شود. امام فرمودند وارد شود.
مردی خوب روی و فصیح زبان که جامه ملوکانه پوشیده بود، سلام گفت و جواب شنید و ادامه داد: من مردی هستم از اشراف عرب که از دورترین شهرهای یمن آمده ام؛ دشمنی دارم که با هفتاد هزار سوار آمده تا به من حمله کند و من درمانده شده ام و چاره ای ندارم.

شبی در خواب آرمیده بودم که گویی کسی مرا آواز داد که برخیز و به نزد امیر همه مؤمنان علی بن ابیطالب برو و آن دعایی که از برگزیده خدا خاتم پیامبران محمد مصطفی صلی الله علیه وآله وسلم بیاموخته و نامهای بزرگ خداوند عز و جل در آن دعا است به تو بیاموزد تا دعای تو مستجاب گردد و خداوند تعالی شر آن دشمن را از سر تو دفع کند.


خواص دعای سیفی یا حرز یمانی
قبل از هرچیز، خواص دعای سیفی صغیر را متذکر می شویم:
1. از علی ـ علیه السّلام ـ نقل شده است. هرکس دِین و قرض داشته باشد و این دعا را به جهت ادای دین بخواند خدای تبارک و تعالی از خزانة غیبش دین او را اداء نموده، و او آسوده گردد.
2. هرکس آن را در سفر یا حضر بخواند آفتی به او نرسد.
3. و اگر دعا را نوشت و با خودش حمل کند، از شرّ دشمن و دزد و راهزن و هر مفسدی در امان باشد. و اگر این دعا را با شکر یا آبی که از نهری جاری برداشته اند، بخواند و آن را بخورد، باب سعادت بر روی او گشوده شود و اسباب سفر برایش به بهترین وجه فراهم گشته و همنشینی نیک قرین او گردد.
4. خواندن این دعا موجب رستگاری در دو جهان می گردد.
و باز از آن حضرت نقل شده است که فرمودند: در اثنای خواندن دعای سیفی مُلهِم به این حکمت شدم و دانستم که هر خاصیتی در دعای سیفی کبیر است در این کلمات نیز هست.
5. عرفاء می فرمایند: هرکس این کلمات (دعای سیفی) را هر روز یک بار بخواند، از سرّ توحید چیزی بر او منکشف گردد که «لا عینٌ رأت، و لا اُذُن سمعمت»[1] و هرکس صدبار بخواند، صاحب کشف می گردد و از اهل یقین می شود. و این کلمات شریفه به جهت داشتن مقاصد و مضامین عالیه توحیدی، تأثیر بسزایی در دل آدمی دارد. و اگر بعد از دعای سیفی کبیر[2] خوانده شود در سرعت اجابت بسیار مجرّب است.[3]


دعای سیفی صغیر در کلمات بزرگان و عارفان
1. مرحوم سید هاشم حدّاد. یکی از عرفاء بزرگ، نظرش این بوده که این دعا، آنقدر مضامین قدرتی و سلطنتی دارد که موجب قبض و تنگی صدر می گردد. و نباید بدون اجازه استاد خوانده شود. یعنی معلوم می شود که باید انسان مراحلی از عرفان و سیر و سلوک را بپیماید تا لیاقت و توان خواندن چنین دعائی را داشته باشد. چنان که نقل شده، مرحوم قاضی، به شاگردان خصوصی اجازه می دادند، این دعا را بخوانند.
2. ولی آیة الله مرعشی (ره) و همچنین آیة الله کشمیری، هم خودشان می خوانده اند و به افراد هم توصیه می کرده اند.
انواع ختم دعای شریف سیفی صغیر
مرحوم نراقی در کتاب شریف خزائن،[4] ختم های مختلفی را برای آن ذکر کرده اند، که از جمله آن:
1. نود و نه (99) مرتبه در 99 روز می باشد. و به افرادی هم که توصیه کرده اند، بعد از انجام آن به نتیجه هم رسیده اند و به مدت 43 روز جواب گرفته اند و دشمنانشان نابوده شده اند. و از کلمات علماء و بزرگان به دست می آید که برای رفع دشمنی و نابودی آن خیلی مؤثر است.
2. هکذا در کتاب خزائن آورده اند که: 99 مرتبه در طول 9 روز خوانده شود.
3. و هم چنین 99 مرتبه در طول سه روز هم سفارش شده است که ختم صغیر می نامند.


دعای سیفی صغیر چه دعایی است؟
در این مورد اقوال مختلف است، مرحوم ثقة الاسلام نوری، در صحیفة ثانیه علویه می فرمایند: از دعاهای علی ـ علیه السّلام ـ سیفی صغیر می باشد که همان دعای قاموس می باشد. و ایشان می فرمایند این دعا در شهرت، کمتر از مناجات خمسة عشر نیست. و در کلمات ارباب علمات و تسخیرات، آثار عجیبی برای آن ذکر شده است.
و هم چنین صالح جوهرچی در کتاب «ضیاء الصالحین»، دعای قاموس را همان سیفی صغیر می دانند. منتهی متن این دعای شریف متفاوت است. یعنی متنی که در خزائن مرحوم نراقی آمده با متن مفاتیح و صحیفة علویه فرق می کند چنان که مرحوم شیخ عباس قمی در کتاب مفاتیح الجنان به نقل از صحیفه ثانیه علویه می فرمایند: منظور از دعای سیفی صغیر، همان دعای قاموس قدرت می باشد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 2 اسفند1392ساعت 8:39 AM  توسط فریبا♥   | در شب جمعه غسل کند ، در کف دست راست خود بنویسد و در زیر گوش گذاشته آهسته بخوابد ، بدین صورت چهار جمعه عمل کند مقصودش کشف خواهد شد و دعا این است :


الرحمن علی العرش استوی له ما فی السموات و الارض و ما بینهما و ما تحت الثری و ان تجهر بالقول و انه یعلم السر و اخفی الله لا اله الا هو الاسماء الحسنی و هل اتیک موسی .

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1 اسفند1392ساعت 7:24 AM  توسط فریبا♥   | در هنگام شب ، موقع خواب دو رکعت نماز بخواند و بعد از نماز این آیه را دویست و ده مرتبه در یک مجلس بدون تکلم بخواند ، مطلب در خواب کشف شود اگز شب اول نشد در شب دوم دو هزار و صد مرتبه بخواند آیه این است :

بسم الله الرحمن الرحیم الم یعلم ان الله یعلم ما فی السماء والارض ان ذلک فی الکتاب ان  ذلک علی الله یسیر 
+ نوشته شده در  سه شنبه 29 بهمن1392ساعت 11:52 PM  توسط فریبا♥   | برای قضاء حاجات بگو یا الله 66 مرتبه سپس بگو بسم الله الرحمن الرحیم وعلى اله وصحبه وسلم یا ارحم الراحمین 3 مرتبه.. با رحمن یا رحیم یا اله العالمین بک انزلت حاجتی وانت اعلم بها فاقضها.. بعد بگو 10 مرتبه اللهم انت لها و لکل حاجة فاقضها بفضل باسم الله الرحمن الرحیم ما یفتح الله للناس من رحمة فلا ممسک لها
+ نوشته شده در  سه شنبه 29 بهمن1392ساعت 9:19 AM  توسط فریبا♥   | این جمله را نوشته و همراه وسایل و اشیاء‌ خود کنید ٬

یا در گوشی و لب تاپ خود ذخیره کنید 


"هذا امانتک علی بن ابیطالب (علیه السلام)"+ نوشته شده در  دوشنبه 28 بهمن1392ساعت 0:0 AM  توسط فریبا♥   | 

سه تا مهر کربلا که تربت امام حسین باشد را تهیه کنید.روی هر کدومشون ۷ بار ایه الکرسی بخونید .و با هر بار خوندن روی مهر فوت کنید.هر بار که آیه الکرسی میخونید وقتی به قسمت(یشفع عنده) که رسیدید.بین (دوتا عین) ,در آن قسمت نیت باطل سحر کنید. یعنی بگویید(باطل کردم هر گونه سحر و جادو از هر عنصری ,در هر مکان و هر زمان در حق “نام خود زاییده نام مادر خود” را و به خودشان برگردان)و بعد ایه را ادامه دهید.


سپس هر کدام از این مهر ها را در مسجدی هدیه کنید.مسجدی که در آنجا همیشه نماز جماعت خوانده میشود.(در واقع سه تا مهر را در سه مسجد هدیه کنید و در قسمت جامهری مسجد قرار دهید)
اگر یکی از مهر ها را در مسجدی که اسم مسجد سجادیه باشد قرار دهید بهتر است.اگر هم گیر نیاوردید هیچ موردی ندارد.
هر بار که نماز گزار پیشانی خود را روی مهر شما قرار دهند دعای باطل سحر شما روز به روز قوی تر میشود

این دستور باید در اولین یکشنبه و پنج شنبه ماه قمری انجام بشه اگر خانمها عذر شرعی داشتند و نتوانستند به مسجد بروند در دومین یکشنبه و پنجشنبه این کار را انجام دهند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 27 بهمن1392ساعت 0:26 AM  توسط فریبا♥   | 

این دعا قلبها رو مثل مغناطیس به شما جلب میکنه ( اما ازش سوء‌ استفاده نشه )


اللَّهُمَّ سَخِّرْ لی، وَمَیِّلْ لی، وَاجْذِبْ لی، وَلَیِّنْ لی قُلُوْبَ عِبَادِکَ أَجْمَعِینَ مِنَ الجِنِّ وَالإِنْسِ، وَاجْلِبْ لی خَوَاطِرَهُمْ بِالمحَبَّةِ الدَّائِمَةِ القَائِمَةِ عَلَى الدَّوَامِ بِدَوَامِ اللَّیْلِ وَالنَّهَارِ، أَنْتَ مُقَلِّبُ القُلُوْبِ وَالأَبْصَارِ، یَا عَزِیْزُ یَا غَفَّارُ، یَا جَلِیْلُ یَا جَبَّارُ: أُنْصُرْنِی نَصْراً عَزِیْزاً، وَافْتَحْ لی فَتْحاً مُبِیْناً، وَاخْذُلْ جمِیعَ أَعْدَائِیَ خَذْلاً، {فَدَمَّرْنَاهُمْ تَدْمِیراً}، وَصَلَّى اللهُ عَلَى سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلَّمَ. نقل از کتاب سرالاسرار شیخ شهاب الدین سهروردی(علیه الرحمه)

+ نوشته شده در  شنبه 26 بهمن1392ساعت 7:17 AM  توسط فریبا♥   | 


هر روز قبل از طلوع افتاب 7مرتبه بخوانید و به اطرافتان فوت کنید..

بسم الله الرحمن الرحیم . اللهم سخّر لی اعدائی کما سخرت الریح لسلیمان بن داود علیهما السلام ولیّنهم لی کما لینت الحدید لداوود علیه السلام وذللّهم لی کما ذللت فرعون لموسى علیه السلام واقهرهم لی کما قهرت ابا جهل لمحمد صلى الله علیه واله بحق کهیعص حم عسق . صم بکم عمی فهم لایرجعون . صم بکم عمی فهم لایبصرون . صم بکم عمی فهم لایعقلون . فسیکفیکهم الله وهو السمیع العلیم . وصلى الله على خیر خلقه محمد واله اجمعین بسم الله الرحمن الرحیم بحرمة کاف هاء یا عین صاد حا میم عین سین قاف ولا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم.
+ نوشته شده در  جمعه 25 بهمن1392ساعت 7:18 AM  توسط فریبا♥   | اگر کسی در دل سوالی داشته باشد و خواهد هر چه سئوال کند در خواب به او بگویند..باید..ذکر..یا مالینوس..را در وقت خواب با وضو هفتاد بار تکرار کند..بعد بخواب رود..آنچه  که در خواب سئوال کند به او بگویند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه 24 بهمن1392ساعت 6:33 AM  توسط فریبا♥   | محدث نوری می گوید : با این عمل بیمار از داروی بیماری خویش آگاه می شود . از مرحوم شهید نقل است که یکی از علماء به پسر خویش گفته بود : ای پسر چنانچه مشکل بزرگی داشتی شب را با طهارت به رختخوابی که پاک و لحاف آن نیز پاک باشد رفته و زن نیز همراه تو نباشد سپس سوره والشمس را هفت مرتبه و سوره واللیل را نیز هفت مرتبه بخوان سپس بگو :


اللَّهُمَ‏ اجْعَلْ‏ لِی‏ مِنْ‏ أَمْرِی‏ هَذَا فَرَجاً وَ مَخْرَجاً


در شب اول یا سوم یا پنجم یا هفتم ( نه بیشتر )  راهنمایی در خواب می آید و مشکل تو را حل خواهد نمود .


بعضی از علماء در مورد بیماری خویش تجربه کرده و به هر کس که یاد داده او نیز دوای خویش را در خواب به دست آورده است .


 منبع : دارالسلام ج ۳ ص ۱۳ ( با اندکی تلخیص ) و ر. ک  بحارالانوار ج ۸۸ ص ۲۸۶


+ نوشته شده در  چهارشنبه 23 بهمن1392ساعت 7:36 AM  توسط فریبا♥   | 


هرچه انقلاب اسلامی دارد از برکت مجاهدت شهدا و ایثارگران است . امام خمینی(ره)


نهضت ایران ، نهضتی بود که خدای تبارک و تعالی در آن نقش داشت . امام خمینی(ره)


 

فجر انقلاب ، دمیدن خورشید استقلال و آزادی است . امام خمینی(ره)
+ نوشته شده در  سه شنبه 22 بهمن1392ساعت 9:19 AM  توسط فریبا♥   | 


                                                                               

السلام علیکِ یا بنت رسول الله 

السلام علیکِ یا بنت فاطمه و خدیجه


السلام علیکِ یا بنت امیر المومنین 

السلام علیکِ یا بنت حسن و حسین السلام علیکِ یا بنت ولی الله

السلام علیکِ یا بنت ولی الله


مرغ دلم راهی قم می شود 

در حرم امن تو گم می شودعمه سادات سلام علیک

روح عبادات سلام علیک 


مرغ دلم راهی قم می شود 

در حرم امن تو گم می شودادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 21 بهمن1392ساعت 8:59 AM  توسط فریبا♥   | رسول خدا (ص ) فرمود: پنج چیز است که بسیار موجب سنگینى ترازوى اعمال مى گردد:

1- سبحان الله

2- الحمد لله

3- لا اله الا الله

4- الله اکبر

5- فرزند شایسته اى از مسلمانى بمیرد و مسلمان در مصیبت او صبر کند.
+ نوشته شده در  یکشنبه 20 بهمن1392ساعت 5:59 AM  توسط فریبا♥   | 

   امام حسن عسکری(ع) می فرمایند: 

   جدال مکن که ارزشت مى رود و شوخى مکن که بر تو دلیر شوند. 


تصاویر-متحرک-ولادت-امام-حسن-عسگری-(ع)-(shabhayetanhayi (2)

   امام حسن عسکری(ع) می فرمایند: 

   خشم و غضب، کلید هر گونه شرّ و بدى است. 


تصاویر-متحرک-ولادت-امام-حسن-عسگری-(ع)-(shabhayetanhayi (7)


   امام حسن عسکری(ع) می فرمایند: 
   خنده بیجا از نادانى است. 


   امام حسن عسکری(ع) می فرمایند: 
   کینه توز ، ناآرامترینِ مردمان است. 


   امام حسن عسکری(ع) می فرمایند: 
   قلب احمق در دهان او و دهان حکیم در قلب اوست. 


   امام حسن عسکری(ع) می فرمایند: 
   دوست نادان، مایه رنج است. 
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 19 بهمن1392ساعت 6:35 AM  توسط فریبا♥   | رسول خدا (ص ) فرمود:

 آیا از شما، کسى عجز و ناتوانى دارد که هر روز هزار خوبى به دست آورد!


 کسى عرض کرد: چگونه کسى مى تواند هر روز هزار حسنه کسب کند؟

 فرمود: صد بار سبحان الله  بگوید براى او هزار حسنه نوشته مى شود

 یا هزار گناه از او فرو مى ریزد.+ نوشته شده در  جمعه 18 بهمن1392ساعت 0:2 AM  توسط فریبا♥   | امیرالمومنین (ع ) فرمودند: کسى که در اول شب سه بار بگوید:


عکس ها و تصاویر متحرک پروانه های زیبا فسبحان الله حین تمسون و حین تصبحون

و له الحمد فى السموات و الارض و عشیا و حین تظهرون 


عکس ها و تصاویر متحرک پروانه های زیباخدا را در شام و صبح تسبیح گویید و ستایش ‍ کنید

 و تمامى ستایشها در آسمانها و زمین و شب و روز براى اوست 

عکس ها و تصاویر متحرک پروانه های زیبا هیچ کدام از خیرهایى را که در آن شب وجود دارد از دست نداده 

و تمامى شرهاى آن شب از او دور مى شوند

عکس ها و تصاویر متحرک پروانه های زیباو هر که همین آیات را در صبح بخواند

 هیچ کدام از خیرهایى را که در آن روز وجود دارد از دست نداده

 و همه شرهاى آن روز از او دور مى شوند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه 17 بهمن1392ساعت 0:15 AM  توسط فریبا♥   | امام صادق (ع ) از پدر و جد بزرگوارش حضرت امام (ع ) روایت مى کند: نبى اکرم (ص ) در پاسخ مسائلى که مردى یهودى از آن حضرت پرسیده بود، ضمن حدیث طویلى فرمود: آن گاه که بنده سبحان الله بگوید، آنچه پایین تر از عرش خداست با او سبحان الله مى گویند و به گوینده ده برابر پاداش آنها داده مى شود و چون الحمد لله گوید، خداوند نعمت دنیا را به او کرامت کند تا نعمتهاى آخرت را ببیند، و آن سخنى است که بهشتیان هنگام ورود به بهشت مى گویند و همه سخنها در دنیا قطع مى شود به جز الحمد لله که قطع نمى گردد و آیه کریمه (احزاب ، 44): درود بهشتیان در روزى که به دریافت و دیدار پاداش خدا نایل مى شوند، سلام است به همین حقیقت اشارت دارد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه 16 بهمن1392ساعت 0:27 AM  توسط فریبا♥   | 


 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


شخصى از حضرت على عليه السلام پرسيد: معنى سبحان الله چيست؟ حضرت فرمود: «سبحان الله‏» تعظيم مقام بلند و با عظمت‏ خدا و منزه دانستن او از آنچه كه مشركان مى‏پندارند است و زمانى كه بنده اين كلمه را مى‏گويد، همه فرشتگان بر او درود مى‏فرستند.» 

مرحوم عارف کامل جناب ميرزا جواد آقا ملکي تبريزي رحمةالله عليه مينويسد:
من استادي داشتم بزرگوار عارف،عامل وکامل (مراد ملا حسينقلي همداني قدس سره)که نظير او را نديده ام . از او درباره عملي که مجرب ودر اصلاح قلب و تحصيل معارف موثر باشد،سوال کردم. در پاسخ فرمود:براي اين امر،هيچ کاري مانند مداومت بر يک سجده طولاني در هر شبانه روزي يکمرتبه که درآن (لا اله الا انت سُبحانَکَ اِنّي کُنتُ مِنَ الظّالمين) (يعني ذکر يونسيه).گفته شود،نيست .انسان اين ذکر را بگويد در حالي که خود را در زندان طبيعت زنداني ومقيّد به قيد وبندهاي اين اخلاق رذيله ببيند و اقرار داشته باشد که خدايا ،تو مرا گرفتار اين پستيها نکردي و در حقِّ من ظلم روا نداشتي و تنها من به خويشتن ستم کردم.

حضرت آقاي ملکي ادامه ميدهد: استادم به خواندن100مرتبه سوره قدر در شب و عصر جمعه نيز امر ميفرمودند.  دراثرذکر کم کم آدمي  بوي مذکور{خدا} را پيدا ميکند وداراي کمالات  ملکوتيان ميشود.


ریزش گناهان

امام صادق (ع ) فرمود: هر کس که پس از نماز واجب خود، سى بار تسبیح سبحان الله بگوید، همه گناهان وجودش فرو ریزد.+ نوشته شده در  سه شنبه 15 بهمن1392ساعت 6:41 AM  توسط فریبا♥   | در زبدهالدعوات روایت کرده است که رسول خدا(ع) به خانه حضرت فاطمه(ع) آمد. امام حسن را بیمار یافت و این منظره بر آن حضرت خیلی‌گران آمد. جبرئیل نازل شد و گفت: یا محمّد تعلیم کنم تو را دعایی که با آن فرزندت از ناخوشی خلاص گردد چون بخواند. 

اَللّهُمَّ لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ الْعَلِیُّ الْعَظیمُ ذُو السُّطْانِ الْقَدیمِ وَ الْمَنَ ّ الْعَظیمِ وَ الْوَجْهِ الْکَریمِ ال اِلهَ اِلاّ اَنْتَ الْعَلِیُّ الْعَظیمِ وَلیُّ الْکَلِماتِ التّامّاتِ وُ الدَّعَواتِ الْمُسْتَجاباتِ خَلَّ ما اَصْبَحَ (بفلان) 

پس حضرت رسول این دعا را خواند و دست خود را بر پیشانی امام‌حسن(ع) مالید و شفا یافت.
+ نوشته شده در  دوشنبه 14 بهمن1392ساعت 0:23 AM  توسط فریبا♥   | 


۱ـ سوره الرحمن را تا فبای آلاء ربکما تکذبان هر روز بعد از نماز صبح بخواند.


۲ـ مرحوم شیخ بهائی در کتاب تهذیب فرموده است به جهت زیادتی حافظه این دعا را بخواند.

الَلِّهُمَ ارْزُقْنی فَهْمَ النَّبِییّنَ وَ حِفْظَ الْمُرْسَلینَ وَ اِلْهامَ الْمَلائِکهَ الْمُقَرّبینَ آمینَ یا رَبَّ الْعالَمینَ.

۳ـ بعد از هر نماز این دعا را بخواند مجرّب است.

سُبْحانَ مَنْ لا یَعْتَدی عَلی اَهْلِ مَمْلَکَتِهِ سُبْحانَ مَنْ لا یُاخِذُ اَهْلَ الاَرْضِ بِألْوانِ الْعَذابِ سُبْحانَ الرَّئُوفُ الرَّحیم اَللّهُمَّ اجْعَلْ لی فی قَلْبی نُوراً وَ بَصَراً وَ فَهْماً وَ عِلْماً اِنَّکَ عَلی کُلِ شَیءٍ قَدیر.

۴ـ جهت قوت حافظه هر روز ده مرتبه بگوید:

فَفَهَّمْناها سُلیمْانَ وَ کُلاَّ آتیْنا فَهْماً وَ عِلْماً وَ سَخَّرْنا مَعَ داوُدَ الْجِبالَ مَعَ داوُدَ الْجِبالَ یَسْبَحْنَ وَ الطَّیْرَ وَ آلِهِ اَکْرِمْنی بِالْفَهْمِ وَ الْحْفِظِ وَ الْخَیْرّ یا قاضِیَ الْحاجاتِ وَ صلَّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ اَجْمَعینَ.

۵ ـ هر روز صبح قبل از آن که کسی سخن بگوید این جمله را بخواند.

یا حَیَّ یا قَیَُّومُ فَلا یَفُوتُ شَیءُ عِلْمُهُ وَ لا یَئُودُه.

۶ ـ هر روز بعد از نماز نافله صبح بگوید.

اَللَّهُمَّ لا تُنسِنی ما اَقْرَءُ فی یَوْم هذا فَانَّکَ قُلْتَ سَنَفْرَئَکَ فلا تُنسی.

۷ـ هر کس چیزی را فراموش کند دست خود بر پیشانی گذارد و بگوید.

اَنْسانِیَهُ الشَّیْطانَ.

۸ ـ در حدیث سلمان فارسی (رضی اللّه عنه) آمده است که رسول خدا(ع) فرموده است: هر کس آیهالکرسی را با زعفران برکف دست راست خود بنویسد و آن را با زبان بلیسد و هفت‌‌نوبت چنین کند هرگز چیزی را فراموش ننماید.

۹ـ پنج‌چیز است که حافظه را زیاد می‌کند و بلغم را از بین می‌برد:

۱ـ مسواک‌کردن، ۲ـ روزه‌گرفتن، ۳ـ قرائت قرآن‌نمودن، ۴ـ عسل‌خوردن، ۵ـ کندرجویدن.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 13 بهمن1392ساعت 8:27 AM  توسط فریبا♥   | از حضرت صادق علیه السلام روایت هست که

 هر که بعد از نمازهای فریضه ، چهل بار تسبیحات اربعه

 ( سبحان الله والحمدلله ولا اله الا الله و الله الکبر ) را بگوید 

 پیش از آنکه پاهای خود را از حالت تشهد ، تغییر دهد

 آنچه سوال کند از حق تعالی به او عطاء فرماید 
+ نوشته شده در  شنبه 12 بهمن1392ساعت 0:38 AM  توسط فریبا♥   | 

 از آیت الله بهاءالدینی از معصوم روایت شده است :
بهتر است که روزانه ذکر تسبیحات اربعه سی یا صد مرتبه خوانده شود
totalgifs.com borboletas gif gif 29.gif
 

و یا پس از هر نماز واجب سی مرتبه گفته شود

حضرت رسول (ص) فرمود:
(سُبحانَ الله وَ الحَمدُللّهِ وَلا اِلَهَ اِلاَّ اللهُ وَاللهُ اَکبَر) سرور و سالار تمام تسبیح هاست. totalgifs.com borboletas gif gif 29.gif

هر کس هر روز سی مرتبه آن را بگوید از آزاد کردن یک برده و از راهی کردن ده هزار اسب برای جهاد در راه خدا برای او بهتر است. 
totalgifs.com borboletas gif gif 29.gif

و او از جایش بر نخیزد مگر آنکه گناهانش ریخته باشد و عوض هر حرف از آن خدای تعالی شهری را در بهشت عطایش کندtotalgifs.com borboletas gif gif 29.gif

+ نوشته شده در  جمعه 11 بهمن1392ساعت 0:0 AM  توسط فریبا♥   | 
در احادیث متعدد آمده که هر کس این دعا را هفت‌بار بعد از نماز بخواند سعادت دنیا و آخرت و همچنین وسعت‌رزق و ا داء دیون و قرصی کارها نافع است.

بِسم اللّه الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

بَسمِ اللّهِ ما شاءَ اللّهُ لا حَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلاّ بِاللّهِ الْعَلِیِّ الْعظِیمْ تَوَکَّلْتُ عَلَی الْحَیِّ الَّذی لایَمُوتُ وَالْحمْدُلِلّهِ الَّذی لَمْ یَتَّخِذْ صاحِبَهً وَلا وَلَداً وَلَمْ یَکُنْ لَهُ شَرِیکٌ فی الْمُلْکَ وَ لَمْ یَکُن لَهُ وَلیُّ مِنَ الْذُّلِ وَ کَبَّرْهُ تَکْبِیراً.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 10 بهمن1392ساعت 7:1 AM  توسط فریبا♥   | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر