♪ معجزه قران و ادعیه ♪

خواص دعاها و آیات قرانی در رفع مشکلات

 

امام رضا(علیه السلام):

هرکس در مجلسی نشیند که امر ما در آن زنده می شود

در روزی که قلب ها می میرند، قلبش نخواهد مرد

 

کعبه ‎ی اهل ولاست صحن و سرای رضا
قلب خراسان بُوَد کرب و بلای رضا
در صف محشر خدا مشتری اشک اوست
هر که در اینجا کند گریه برای رضا
از در باب الجواد می شنوم دم به دم
یا ابتای پسر، وا ولدای رضا

 

 

امام رضا(علیه السلام):

کسی که مصائب ما را به یاد آورد، پس بگرید و بگریاند

در روزی که چشم ها گریانند(روز حساب)، گریان نخواهد شد

 

 

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲ دی۱۳۹۳ساعت 7:44 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 


از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است:

هر کس سوره مبارکه بروج را 

 سه بار با نیت خالص و توجه به معنی آن بخواند

زبان بدگویان و بدزبانان بسته شود و از بدگویی آنان محفوظ ماند.

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای زبان بند, دعا برای دفع بدگویی, دعا از امام صادق, خواص سوره بروج
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱ دی۱۳۹۳ساعت 8:22 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

داغی اگر نبود که گریان نمی شدیم

لطفی اگر نبود مسلمان نمی شدیم

یا ایّها الرّسول بدون دعای تو

از پیروان عترت و قرآن نمی شدیم . . .

  

 نه تنها ماتم جان سوز پرچمدار توحید است
که هستى شد سیه پوش امام ممتحن امروز
گهى گریم ز داغ جانگداز حضرت خاتم
گهى نالم چو نى در سوگ فرزندش حسن امروز . . .

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۳۰ آذر۱۳۹۳ساعت 10:41 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

 ثقة الاسلام نورى در كتاب دار السلام از مرحوم عالم ربانى،حاج ملاّ فتحعلى سلطان ‏آبادى نقل فرموده:كه آخوند ملاّ محمّد صادق عراقى در نهايت سختى و پريشانی و بدحالى بود و به هيچ‏ وجه در كارش گشايشى فراهم نمی آمد تا آنكه شبى در خواب ديد كه در يك وادى خيمه بزرگى با گنبدى برپاست، پرسيد اين خيمه از كيست؟ گفتند: از كهف حصين(دژ محكم) و غياث مضطر مستكين [ياري گر بيچاره درمانده] امام قائم حضرت مهدى و امام منتظر مرضىّ عجلّ اللّه فرجه میباشد.

پس باشتاب خدمت آن حضرت شرفياب شد و سختى حال خود را به آن جناب عرضه داشت‏ و از آن بزرگوار دعايى براى گشايش كار و رفع اندوه خويش خواست، امام عصر او را به سيّدى از اولاد خود ارجاع نمود و به او و خيمه ‏اش اشاره فرمود.آخوند از خدمت حضرت مرخص شده و به خيمه ‏اى كه حضرت به آن اشاره فرموده بود رفت، ديد كه جناب آقا سيد محمّد سلطان ‏آبادى است كه در آن خيمه روى سجّاده نشسته‏ مشغول دعا و قرائت است.

 آخوند به محضر سيّد سلام كرد و حكايت حال خود را براى او بازگفت. سيّد او را براى گشايش‏ كار و فراخى روزى دعايى تعليم كرد.

 پس از بيدار شدن از خواب درحالیكه آن دعا در خاطر او بود قصد خانه سيّد كرد با آنكه آخوند پيش از اين خواب با سيّد به دليلى كه بيان نمیكرد رابطه خوبى نداشت و او را ترك گفته بود، چون به خدمت‏ سيد رسيد او را به همان صورت كه در خواب ديده بود مشاهده كرد كه در مصلاّيش نشسته مشغول ذكر و استغفار است، به سيّد سلام كرد،سيّد جواب سلامش را داد و لبخندى زد، چنان‏كه گويا از داستان آگاه باشد!پس آخوند از سيّد براى گشايش امر خود دعايى خواست. سيّد همان دعايى را كه در خواب به او آموخته بود تعليم كرد، آخوند مشغول به‏ آن دعا شد و در اندك مدتى دنيا از هرسو به او روى آورد و از سختى و تنگدستى بيرون آمد.

 مرحوم حاج ملاّ فتحعلى رحمه اللّه از سيّد به مدح شايسته ‏اى تعريف می كرد و چندى به زيارتش نايل شده و زمانى چند هم شاگردى او را نموده بود. سيّد در خواب‏ وبيدارى به آخوند سه چيز را تعليم نموده بود

اوّل: آنكه پس از فجر دست بر سينه گذارد و هفتاد مرتبه‏ يا فتّاح [اى گشاينده مشكلات] گويد.

دوّم: آنكه به خواندن اين دعا كه در كتاب كافى است مداومت نمايد. دعايى كه حضرت رسول صلّى اللّه عليه و آله به فردى از صحابه خويش كه به ناخوشى و پريشانى مبتلا بود تعليم داد «لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ إِلا بِاللَّهِ تَوَكَّلْتُ عَلَى الْحَيِّ الَّذِي لا يَمُوتُ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي لَمْ يَتَّخِذْ وَلَدا وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ وَلِيٌّ مِنَ الذُّلِّ وَ كَبِّرْهُ تَكْبِيرا». 

هيچ نيرو و توانى نيست مگر آنكه به خدا متكى است، توكل دارم بر زنده جاودانى كه هرگز نمی ميرد و سپاس خداى را كه‏ فرزندى نگرفته، و او را در فرمانروايى شریکی نيست و  براى او سرپرستى از خواری و ناتوانى نيست

 سوّم: بدان كه سجده شكر بعد از نمازها مستحب مؤكد است ، از حضرت رضا عليه السّلام روايت شده كه اگر خواهى در سجده شكر صد مرتبه «شكرا شكرا» بگو و اگر خواهى صد مرتبه «عفوا عفوا» و نيز از آنحضرت نقل شده: كمترين ذكرى كه در اين سجده گويند آن است كه سه مرتبه‏ بگويند: «شكرا للّه»

 

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای گشایش کار, دعا از امام زمان عج, دعا از پیامبر, دعا بعد از نماز صبح, دعا از امام رضا
+ نوشته شده در  شنبه ۲۹ آذر۱۳۹۳ساعت 9:22 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

 از تعقيبات مهم جهت برآورده شدن حوايج، آن است كه وقتى از نماز فراغت پيدا كرد، بخواند دعايى را كه ادريس بن عبداللَّه می گويد: از امام صادق (عليه السلام) شنيدم می‏فرمود: وقتى از نماز فراغت پيدا كردى بگو:

أَللّهُمَّ، إِنّى أَدينُكَ بِطاعَتِكَ وَ وِلايَتِكَ وَ وِلايَةِ رَسُولَكِ وَ وِلايَةِ الاَْئِمَّةِ مِنْ أَوَّلِهِمْ وَ [يا: إِلى‏] آخِرِهِمْ. و همه ائمه (عليهم‏ السلام) را يكايك نام مى‏برى، سپس مى‏گويى: أَللّهُمَّ، أَدينُكَ بِطَاعَتِهِمْ وَ وِلايَتِهِمْ وَ الرِّضا بِما فَضَّلْتَهِمْ بِهِ غَيْرَ مُتَكَبِّرٍ [يا: مُنْكِرٍ] وَ لا مُسْتَكْبِرٍ عَلى مَعْنى ما أَنْزَلْتَ فى كِتابِكَ عَلى حُدُودِ ما أَتانا فيهِ وَ مالَمْ يَأْتِنا، مُؤْمِنٌ مُعْتَرِفٌ مُسَلِّمٌ بِذلِكَ، راضٍ بِما رَضيتَ بِهِ، يارَبِّ، أُريدُ بِهِ [وَجْهَكَ الْكَريمَ وَ] الدّارَ الْآخِرَةَ مَرْهُوباً وَ مَرْغُوباً إِلَيْكَ فيهِ، فَأَحْيِنى عَلى ذلِكَ وَ أَمِتْنى إِذا أَمَتَّنى عَلى ذلِكَ، وَ ابْعَثْنى عَلى ذلِكَ. وَ إِنْ كانَ مِنّى تَقْصيرٌ فيما مَضى، فَإِنّى أَتُوبُ إِلَيْكَ، وَأَرْغَبُ إِلَيْكَ فيما عِنْدَكَ، وَ أَسْأَلُكَ أَنْ تَعْصِمَنى بِوِلايَتِكَ عَنْ مَعْصِيَتِكَ، وَ لا تَكِلْنى إِلى نَفْسى طَرْفَةَ عَيْنٍ أَبَداً وَ لا أَقَلَّ مِنْ ذلِكَ وَ لا أَكْثَرَ، إِنَّ النَّفْسَ لاََمّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلّا ما رَحِمْتَ، يا أَرْحَمَ الرّاحِمينَ، وَ أَسْأَلُكَ بِحُرْمَةِ وَجْهِكَ الْكَريمِ وَ بِحُرْمَةِ اسْمِكَ الْعَظيمِ وَ بِحُرْمَةِ رَسُولِ اللَّهِ (صلى الله على و آله و سلم) وَ بِحُرْمَةِ أَهْلِ بَيْتِ رَسُولِكَ (عليهم‏السلام) و آن بزرگواران را [يك به يك‏] نام می برى – أَنْ تُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ أَنْ تَفْعَلُ بى كَذا وَ كَذا.


خدايا، من به طاعت و ولايت و دوستى تو ولايت رسولت و ولايت امامان از اوّل تابه آخرشان، از تو اطاعت نموده و می ‏پرستمت. خداوندا، من به واسطه‏ ى اطاعت و ولايت و دوستى آنان، و خشنودى از آنچه كه ايشان را به آن برترى دادى، بدون اينكه تكبّر نموده [يا: انكار نموده‏] و يا گردنكشى نمايم، بر اساس آنچه كه در كتابت فرو فرستادى، و بر اساس احكام و حدودى كه در آن به ما رسيده و يا نرسيده، از تو اطاعت نموده و مى‏پرستمت. و به آن ايمان آورده و معترف و تسليم آن هستم، و به هرچه كه تو بدان خشنودى، خرسندم، پروردگارا، مقصودم از اين [روى و اسماء و صفات - گرامى‏ات و رضاى تو و ]دار آخرت مى‏باشد، در حالى كه در اين باره هم از تو هراسانم و هم به سوى تمايل و رغبت دارم. پس مرا بر همين [اعتقاد] زنده‏بدار، و هنگامى كه مى‏ميرانى بر همان بميرانم، و بر همان [در قيامت‏] مبعوثم بدار، و اگر در گذشته تقصير و كوتاهى از من سرزده [از آن‏] به سوى تو توبه مى‏نمايم، و نسبت به آنچه در نزد توست ميل و رغبت دارم، و از تو درخواست مى‏كنم كه مرا به سرپرستى خود از نافرمانى‏ات نگاه دارى، و هيچگاه به اندازه‏ى چشم برهم زدنى مرا به خود وامگذار، نه كمتر از اين و نه بيشتر از آن، زيرا نفس بسيار بدفرماست، مگر اينكه تو رحم آرى. اى مهربانترين مهربانان، و از تو درخواست مى‏نمايم به حرمت روى [و اسماء وصفات ]گرامى‏ات، و به احترام اسم بزرگت، و به حرمت رسول خدا (صلى الله على و آله و سلم) و به احترام اهل بيت رسولت (عليهم‏السلام) – و ايشان را نام می برى – اينكه بر محمّد و آل او درود فرستى، و به من چنين و چنان كنى.


به جاى اين لفظ چنين و چنان كن حوايج خويش را ذكر می كنى كه إِنْ شاءَ اللَّه. برآورده می شود.

 


فلاح السائل (ادب حضور) ، سید بن طاووس (ره)

 

 

 


برچسب‌ها: تعقیبات نماز, دعا از امام صادق, از کتاب فلاح السائل, از کتاب سید بن طاووس
+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ آذر۱۳۹۳ساعت 0:8 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

مرحوم آیت الله سید مرتضی کشمیری از عرفای به نامی است که 

 کراماتی از او نقل کرده اند؛ ایشان از وجود نازنین امام زمان یک دعایی را شنیده

و نقل می‌کند که حضرت به من فرمودند؛

هر وقت به بن‌بست رسیدی این دعا را بخوان :

«یا مَن إذا تضایقتِ الأمورُ فَتحَ لها باباً لم تَذهَب الیه الأوهامُ

صَلِّ على محمد و آل محمد و افتح لأموریَ المتضایقةِ

باباً لم یَذهَب الیه وَهمٌ یا ارحم الراحمین»

در این دعا بر خداوند عرضه می‌داریم:

ای خدایی که وقتی حلقه‌های بلا به هم گره می‌خورد

و انسان را در فشار قرار می‌دهد ؛

در این زمان دری را به روی بندگان باز می‌کند که

فکر و وهم بشر هم به آن جا نمی رسید.

خدایا صلوات خود را بر محمد و آل محمد

نازل فرما و مرا که در بن بست گیر کرده ام،

تو خودت راهی برایم باز کن که به عقل من نمی رسد.

 

 

 


برچسب‌ها: دعا از امام زمان عج, دعا برای خروج از بن بست مشکلات
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ آذر۱۳۹۳ساعت 11:36 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 


امام سجاد (ع) در دعای 54 صحیفة سجادیه فرموده اند که هر گاه اندوه و گرفتاری دنیا به شما روی آورد این گونه خدا را بخوانید: یا فارِجَ الهَمِّ وَ کاشِفَ الغَمِّ، یا رَحمنَ الدُّنیا والاخِرَةِ وَ رَحیمَهُما، صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمّدٍ وَ افرُج هَمّی وَاکشِف غَمّی یا واحِدُ یا اَحَدُ یا صَمَدُ یا مَن لَم یَلِد وَ لَم یوُلَد وَ لَم یَکُن لَهُ کُفُواً اَحَدٌ اِعصِمنی وَ طَهِّرنی وَ اِذهَب بِبَلِیَّتی . آن گاه آیةالکرسی (آیة 255 سورة بقره) و سورة فلق و ناس و توحید را بخوانید

 

و بگویید: «ای خدای من، مانند کسی که نیازمندیش به نهایت رسیده و فریادرسی نمی یابد و نیرویش سست شده و نیرودهنده ای نمی شناسد و گناهانش بسیار است و آمرزنده ای سراغ ندارد... جان مرا آن دم بازستان که در ایمان استوار باشم و رشتة نیاز مرا از این جهان بگسل و میل و رغبت و نیاز مرا به آنچه در نزد توست قرار ده... خدایا میل و نیاز مرا در درخواست از خودت آن گونه قرار ده که آنچه دوستانت از تو می خواهند من نیز از تو بخواهم و از آنچه میترسند بترسم.

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای رفع اندوه و غم, دعا از امام سجاد, صحیفه سجادیه, دعا برای رفع گرفتاری
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ آذر۱۳۹۳ساعت 8:9 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

در تحفة الزّائر است كه از حضرت صادق عليه السلام منقول است كه هرگاه تو را حاجتى بسوى خداى تعالى باشد يا از امرى خائف و ترسان باشى در كاغذى بنويس :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ اَللّهُمَّ اِنّى اَتَوَجَّهُ اِلَيْكِ بِاَحَبِّ الاَْسْمآءِ اِلَيْكَ وَاَعْظَمِها لَدَيْكَ وَاَتَقَرَّبُ وَاَتَوَسَّلُ اِلَيْكَ بِمَنْ اَوْجَبْتَ حَقَّهُ عَلَيْكَ بِمُحَمَّدٍ وَعَلِي وَفاطِمَةَ وَالْحَسَنِ وَالْحُسَيْنِ وَعَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِي وَجَعْفَرَ بْنِ مُحَمَّدٍ وَمُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَعَلِىِّ بْنِ مُوسى وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِي وَعَلِىِّ بْنِ مُحَمَّدٍ وَالْحَسَنِ بْنِ عَلِي وَالْحُجَّةِ الْمُنْتَظَرِ صَلَواتُ اللَّهِ عَلَيْهِمْ اَجْمَعينَ اكْفِنى كَذا وَكَذا.

ترجمه:

به نام خداى بخشاينده مهربان خدايا من به تو رو كنم به محبوبترين نامها در پيشگاهت و بزرگترين آنها در نزدت و تقرب و توسل جويم بدرگاهت بوسيله كسانى كه حقشان را بر خود واجب كردى (يعنى ) به محمد و على و فاطمه و حسن و حسين و على بن الحسين و محمد بن على و جعفر بن محمد و موسى بن جعفر و على بن موسى و محمد بن على و على بن محمد و حسن بن على و حجت منتظر كه درودهاى تو بر همه ايشان باد كفايت كن مرا از چنين و چنان.

و حاجت خود را ذكر كن پس رُقْعِه (= نوشته ی کوتاه و مختصر ) را بپيچ و در بَنْدَقه اى (واحد بندق= یک گلوله کوچک) از گِل بگذار و درميان آب جارى يا چاهى بينداز كه حق تعالى بزودى فرج كرامت فرمايد.

 

 


برچسب‌ها: دعا از امام صادق, از کتاب تحفة الزائر, رقعه برای رفع مشکل, پیچیدن دعا در گِل, انداختن دعا در آب جاری
+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ آذر۱۳۹۳ساعت 0:2 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 


دعایی برای زن دوم نگرفتن همسر ( ازدواج دوم ننمودن همسر) 

 فردی كه نميخواهد شوهرش همسر دوم اختيار كند و به نحوی ميخواهد كه زندگيش به اذن و اراده پروردگار از دوام و استحكام بهتر برخوردار باشد، و مهر و محبت شوهرش هم نسبت به او بيشتر شود، اگر آيه شريفه ذيل را با گلاب و زعفران در سه برگه نوشته، اولی را به مطلوب بنوشاند. برگه دوم را زير يا داخل بالش مطلوب بگذارد و برگه سوم را با خود به همراه داشته باشد ان شاء الله به اذن باريتعالی به خواست خود خواهد رسيد.

آيه شريفه اين است:

(لا يحل لك النساء من بعد والا ان تبدل بهن من ازواج ولو اعجبك حسنهن الا زوجتك).

توجه شود:

اسم خودش و مادرش را هم در ورقه بنويسد و شرايط عمومی نوشتن دعا را رعايت كند.

 مثل با وضوء بودن ٬ رو به قبله نشستن حین نوشتن دعا ٬ اصراف عمار را انجام دادن ٬ دعای تبدیل نحس به سعد را خواندن که در قسمت آرشیو موضوعی لینک آنها را گذاشتم

 


برچسب‌ها: دعا برای زن دوم نگرفتن همسر, دعا برای جلب محبت, دعا برای نیامدن هوو و رقیب عشقی, نوشتن دعا با محلول روحانی
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آذر۱۳۹۳ساعت 8:46 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

اگر تمامی راه ها را برای پیدا کردن کار رفته و نا امید شده اید

و تمامی درها به روی شما بسته شده است ، 

روز پنجشنبه اول ماه قمری را روزه بگیرید

و در وقت افطار ٬ سه آیه از سوره یوسف (آیات ۵۴ و ۵۵ و ۵۶ ) را بخوانید

و بعد از نماز عشا نیز دوباره بخوانید

و  هنگام رفتن به رختخواب با وضو باشد و دوباره سه آیه مذکور را بخواند

و بعد 

۱۰۰ مرتبه لا اله الا الله بگوید
۱۰۰ مرتبه الله اکبر بگوید
 صد مرتبه سبحان الله بگوید
 صد مرتبه استغفر الله بگوید

صد مرتبه صلوات بفرستد

و بخواب رود

 صبح روز جمعه که از خواب بر می خیزد نیت کند که به کسی ظلم نکند

بعد از نماز صبح ٬ آن سه آیه از سوره یوسف را بنویسد

و در موم زرد عسل بگذارد

و از بالای درب ورودی حیاط یا منزل خود آویزان کند .

انشالله در همان هفته مقصودش حاصل است

هر پیشنهادی که میشود قبول کند تا به مراد برسد

 

 


برچسب‌ها: دعا برای پیدا کردن شغل مناسب, پنجشنبه اول ماه قمری, روزه گرفتن برای حاجت, صبح روز جمعه, پیچیدن دعا در موم زرد عسل
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ آذر۱۳۹۳ساعت 10:11 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

 

 امام صادق-ع: آسمان چهل روز در عزای حسین-ع گریست . . .

السلام علیکم یااباصالح المهدى (عج)

السلام علیک یاامین الله فى ارضه و حجته على عباده

اربعین حسینی بر شما و عاشقان حسین تسلیت عرض مینمایم

 


باز عاشوراییان پیدا شدند

 باز هم سوداییان شیدا شدند

اربعین غصه های گل کجاست

اربعین ناله بلبل کجاست

اربعین عشق، عباست چه شد

 اربعین، فریاد احساست چه شد . . .

 

emam hossein (8)


برچسب‌ها: اربعین حسینی
+ نوشته شده در  جمعه ۲۱ آذر۱۳۹۳ساعت 20:53 PM  توسط ♪ فریبا ♪  | 


 

هفت مرتبه سوره شريفه ياسين را قرائت فرمائيد

و بعد از هر بار قرائت به تعداد (1500) مرتبه بگوئيد (يا سريع يا مجيب)

بگونه اي كه پس از هر صد مرتبه از آن بگوئيد يا سريع اسرع بقضاء حاجتي

(و حاجت خود را ذكر نمائيد).

 

 

 


برچسب‌ها: خواص سوره یاسین, خواص ذکر یا سریع, خواص ذکر یا مُجیب, دعا برای برآورده شدن سریع حاجت
+ نوشته شده در  جمعه ۲۱ آذر۱۳۹۳ساعت 6:20 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 
ابو حامد امام محمد غزالي ميگويد

كه اگر خواستيد كه حاجت شما روا شود

و رئيس و يا هر صاحب منصب ديگري به خواست شما توجه نمايد،

بيست و يك مرتبه سوره مباركه ياسين را بخوانيد

و در پي انجام و روا شدن حاجت و كارتان برويد.

به اذن و اراده پروردگار شما را گرامي خواهند داشت

و حاجتتان را برآورده خواهند نمود

 

 

 


برچسب‌ها: خواص سوره یاسین, دعا برای جلب یاری رئیس و صاحب مقام
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۰ آذر۱۳۹۳ساعت 7:24 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

کسی که می خواهد مشکلش حل شود شب جمعه، یک نماز چهار رکعتی بخواند و به این ترتیب که می آید: در رکعت اول: بعد از سوره «حمد» سوره «یس» را بخواند و سپس به رکوع رود و هنگامی که سر از رکوع بر می دارد صد مرتبه این ذکر را بگوید: « وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُواْ لِي وَلْيُؤْمِنُواْ بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ » (بقره، 186). در رکعت دوم: حمد را دو مرتبه، سوره «یس» را یک مرتبه بخواند و بعد از آن قنوت را بجای آورد و به رکوع رفته و پس از سر برداشتن از رکوع همان ذکر (بقره، آیه 186) را صد مرتبه تکرار کند و به سجده رود و پس از دو سجده تشهد را بخواند ٬ در رکعت سوم: «حمد» را سه مرتبه و «یس» را یک بار و رکوع را بجای آورد و پس از سربرداشتن از رکوع این ذکر را صد مرتبه بگوید: «فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللّهُ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ»(بقره، آیه 137). در رکعت چهارم: حمد را چهار مرتبه بخواند و «یس»را یکبار بخواند و بعد از رکوع بگو: «یا ربِّ إدْفَعْ عَنّی الضُّرَّ وَ انْتَ اَرْحَمُ الراحِمینْ» . پس از دو سجده و تشهد و سلام به سجده برود و پیشانی را برزمین بگذارد و صد مرتبه این ذکر را بگوید: «استغفرالله» و بعد از آن گونه راست را بر زمین بگذارد و صد مرتبه بگوید: «اللهم صل علی محمد و آل محمد» و بعد گونه چپ را بر زمین بگذارد و بگوید: «إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَيْئًا أَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ» (یس، 82) و پس از آن حاجت را بخواهد که انشاءالله برآورده خواهد شد.

 

 

 


برچسب‌ها: نماز حاجت, دعا برای رفع مشکل, خواص سوره بقره, خواص سوره یاسین, دعا در شب و روز جمعه
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۹ آذر۱۳۹۳ساعت 6:51 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

  


مايكتب للصلح بين الزوجين والمتباغضين:

للصلح بين الزوجين و المتباغضين يكتب في قرطاس نظيف بمسك وزعفران ويحمله أحد الزوجين المتباغضين للألفة والمحبة:

برای صلح بین زوجین و کسانی که با هم بغض و کینه دارند ٬ می نویسی در کاغذ تمیزی با مِسْکْ و زعفران و حمل میکند یکی از زوجین و کسانی که با هم کینه ورزی دارند . برای الفت و محبت بین آنها 

 (بسم الله الرحمن الرحيم، اللهم إني ألقيت اسمك على اسمك أن الله لا شريك لك،لا إله إلا انت وحدك لا شريك لم  وأن محمدا صلى الله عليه وآله وسلم عبدك ورسولك وعلي وصيك و وليك ، لك الملك ولك الحمد تحيي وتميت وبيدك الخير وأنت على كل شيء قدير، اللهم اصلح بين فلان بنت فلانة و فلانة بنت فلانة بالمودة والمحبة كما أصلحت بين يوسف بن يعقوب و زليخة بسم الله الرحمن الرحيم)

 بجای فلان بن فلانة اسم مرد و مادرش رو مینویسی و بجای فلانة بنت فلانة اسم زن و مادرش را می نویسی

  

دعاء بعد الدعاء لكي لا يرد الدعاء

دعا بعد از دعا برای اینکه رد نشود دعا

عن الامام زين العابدين عليه السلام ضمنى والدي الى صدره يوم عاشوراء وقال لي

از امام زین العابدین علیه السلام : چسباند مرا پدرم به سینه اش روز عاشورا و گفت به من 

اني اعلمك دعاء علمتني اياه امي الزهراء عليها السلام

بدرستی که یاد میدهم دعایی به تو که یاد داد مرا مادرم زهرا علیها سلام 

وهو مفيد في الهم والغم والبلايا الكبيرة والمصائب ، ادع وقل : 

و آن مفید هست که در اندوه و غم و بلاهای بزرگ و مصیبتها بخوانی و گفت؛

" الهي بِحَقِّ يسَّ وَالْقُرْآنِ الْحَكيمِ وَ بِحَقِّ طه وَ الْقُرْآنِ الْعَظيمِ يا مَنْ يَقْدِرُ عَلى حَوآئِجِ السّآئِلينَ يا مَنْ يَعْلَمُ ما فِى الضَّميرِ يا مُنَفِّساً عَنِ الْمَكْرُوبينَ يا مُفَرِّجاً عَنِ الْمَغْمُومينَ يا راحِمَ الشَّيْخِ الْكَبيرِ يا رازِقَ الطِّفْلِ الصَّغيرِ يا مَنْ لايَحْتاجُ اِلَى التَّفْسيرِ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَافْعَلْ بى كَذا و كَذا 

 وتذكر حاجتك .......و حاجتت رو ذکر کن 

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای آشتی زن و شوهر, دعا برای رفع کینه ها, دعا از امام حسین, دعا برای رفع اندوه و غم, دعا برای رفع گرفتاری
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ آذر۱۳۹۳ساعت 7:36 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 


هر کس آیات۵۱ و ۵۲ سوره قلم و آیات اول تا ۴ سوره مبارکه ملک را بنویسد و با خود دارد از چشم زخم ایمن گردد


آیه ۵۱و ۵۲ سوره قلم :

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ﴿۵۱﴾

وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَالَمِینَ﴿۵۲﴾


آیات ۱ الی ۴ سوره ملک :

تَبَارَکَ الَّذِی بِیَدِهِ الْمُلْکُ وَهُوَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ﴿۱﴾

الَّذِی خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَیَاةَ لِیَبْلُوَکُمْ أَیُّکُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا وَهُوَ الْعَزِیزُ الْغَفُورُ﴿۲﴾

الَّذِی خَلَقَ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ طِبَاقًا مَّا تَرَى فِی خَلْقِ الرَّحْمَنِ مِن تَفَاوُتٍ فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْ تَرَى مِن فُطُورٍ﴿۳﴾

ثُمَّ ارْجِعِ الْبَصَرَ کَرَّتَیْنِ یَنقَلِبْ إِلَیْکَ الْبَصَرُ خَاسِأً وَهُوَ حَسِیرٌ﴿۴﴾


منبع : خواص آیات قرآن کریم ص ۱۸۱

 

 


برچسب‌ها: دعا از کتاب خواص آیات قران کریم, دعا برای حفظ از چشم زخم, خواص سوره ملک, خواص سوره قلم
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۶ آذر۱۳۹۳ساعت 7:49 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

 روي أن هذه الآيات تكتب وتحمل لإحراز المحبة بين الزوجين أو بين المرء صاحبه وهي هذه:

 

روایت شده که این آیات را می نویسی و همراه میکنی برای ایجاد محبت بین زوجین

 


بسم الله الرحمن الرحيم

 

عَسَى اللَّهُ أَن يَجْعَلَ بَيْنَكُمْ وَبَيْنَ الَّذِينَ عَادَيْتُم مِّنْهُم مَّوَدَّةً وَاللَّهُ قَدِيرٌ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ

 

وَاذْكُرُواْ نِعْمَةَ اللّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنتُمْ أَعْدَاء فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا

 

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا

 

وَنَزَعْنَا مَا فِي صُدُورِهِم مِّنْ غِلٍّ إِخْوَانًا عَلَىٰ سُرُرٍ مُّتَقَابِلِينَ

 

وَأَلْقَيْتُ عَلَيْكَ مَحَبَّةً مِّنِّي وَلِتُصْنَعَ عَلَىٰ عَيْنِي

 

وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْكُنُوا إِلَيْهَا

 

وَجَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ

 

وَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ لَوْ أَنْفَقْتَ مَا فِي الأَرْضِ جَمِيعًا

 

مَا أَلَّفْتَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ وَلَكِنَّ اللَّهَ أَلَّفَ بَيْنَهُمْ إِنَّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

 

يَا كَثِيرَ الْخَيْرِ يَا دَائِمَ‏ الْمَعْرُوفِ‏ يَا قَدِيمَ‏ الْإِحْسَانِ‏ أَحْسَنَ‏ إِلَيْنَا

 

بِإِحْسَانِكَ‏ الْقَدِيمِ‏ بِرَحْمَتِكَ‏ يَا أَرْحَمَ‏ الرَّاحِمِينَ،

 

اَللهُمَ لَِيِِّن لي (اگر مرد بود فلان بن فلانه ٫ اگر زن بود فلان بنت فلانه )

 

كَما لَيِّنتَ الحَديدَ لِداوود عليه السلام

 

اللهمَّ ارْزُقْني حُبَّهُ و وُدَّهُ وَاعْطِفْ قَلْبَهُ عَلَيَّ وَألِّفْ بَيْني وَبَيْنَهُ كَما ألَّفْتَ بَيْنَ الْماءِ وَالطّين

 

بِرَحْمَتِكَ يا أرْحَمَ الرّاحِمين و بِحَقِّ مُحمدٍ وآلِهِ الطَّيِّبینَ الطّاهِرين

 

 

 منبع : کتب سید حسین نجیب محمد 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای جلب محبت, دعای همراه کردنی, سید حسین نجیب محمد
+ نوشته شده در  شنبه ۱۵ آذر۱۳۹۳ساعت 7:47 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

سورة القمر للوجاهة


إذا أردت الوجاهة و تسهيل الامور

فاكتب سورة القمر يوم الجمعة وقت صلاة الظهر

و تجعلها في عمامتك 

فإنك تكون وجيها

أين ما توجهت وقصدت.

 

هنگامیکه اراده کردی وجاهت و زیبایی و آسان شدن امور را ٬

پس بنویس سوره قمر را روز جمعه وقت نماز ظهر

و قرار بده آن را در ( عمامه ات ) « کلاه یا روسری و مقنعه یا لباس »

پس بدرستی که وجیه ( زیبا و آبرومند و عزیز )

میشوی هر جا که توجه کنی و قصد کنی 

 

قراءة سورة النجم:01600000

 

روي أن من كان يقرأ (النجم) في كل يوم وفي كل ليلة

عاش محمودا بين الناس وكان موفورا له وكان محبوبا بين الناس.

روایت شده کسی که بخواند سوره نجم را در هر روز و هر شب ٬‌

زندگی خواهد کرد ستایش شده بین مردم و محبوب آنها میشود 

 

آية الكرسي لحصول المحبة:21200000

 

لحصول المحبة تقرأ آية الكرسي سبعة أيام عند طلوع الفجر

مستقبلا القبلة قبل أن كلم احداً ٬ 

(21) مرة وتقصد بين عيني( يشفع عنده) محبة شخص

فإنك تكتسب محبة بإذن الله تعالى.

 

آیة‌ الکرسی برای بدست آوردن محبت 

میخوانی آیت الکرسی را هفت روز هنگام طلوع فجر ٬

رو به قبله ٬ قبل از اینکه با کسی حرف بزنی

۲۱ بار و نیت میکنی بین دو عین یشفع عنده ٬‌ محبت فرد مورد نظر را ٬

پس بدرستی که بدست میاوری محبتش را به اذن خدا 

 

 

 


برچسب‌ها: ختم هفت روزه آیت الکرسی برای جلب محبت, خواص سوره نجم, خواص سوره قمر, دعا برای زیباشدن, نوشتن دعا روز جمعه
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ آذر۱۳۹۳ساعت 9:21 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

إذا أردت أن يحبك الله تعالى ويحبك الناس فعليك بقراءة سورة الواقعة كل ليلة جمعة، فقد روي عن أبي عبد الله (عليه السلام) أنه قال:
( من قرأ في كل ليلة جمعة الواقعة أحبه الله وأحبه إلى الناس أجمعين، ولم ير في الدنيا بؤساً ولا فقراً ولا فاقة ولا آفة من آفات الدنيا وكان من رفقاء أمير المؤمنين عليه السلام).

 

از امام صادق علیه السلام روایت هست:

کسی که خواند در هر شب جمعه سوره واقعه را ٬ خدا دوست خواهد داشت او را و دوست خواهند داشت او را مردم و نمی بیند در دنیا ناراحتی و فقر و کاستی و هیچ آفتی از آفات دنیا و خواهد بود از رفقاء حضرت علی امیرالمومنین علیه السلام

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای محبوب شدن, دعا از امام صادق, دعا برای از رفقای امام علی شدن, دعا برای دفع بلاء و ناراحتی, دعا برای رفع فقر
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ آذر۱۳۹۳ساعت 8:28 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 


هذا دعاء مخصوص لتسخير القلوب وهو مبارك كثير الفوائد

لا يجب تعليمه لغير أهله وحاذر أن تستعمله في المواضع المحرمة

وهو دعاء مجرب لظهور العجائب وإخضاع الرقاب وقد وضعوا رمزاً لفوائده ولم يصرحوا بها

قال السید الجلیل علی خان رحمه الله تعالی :

هر که میخواهد برای او عجائب ظهور کند

 و گردنکشان در برابر او خاضع شوند

 این دعا را بنویسد و با خود همراه کند

فقط به اهلش آموزش داده شود و حذر کن از اینکه برای نامحرم استفاده کنی

 

اَللّهُمَ اِنَّهُ لَیسَ فَی السَّماواتِ دَوَراتٌ وَلا فِی الأَرضَ غَمَراتٌ(عَبَرات)

وَلا فِی الشَجَرِ وَرَقاتٌ وَلا فِی الاَجسامِ (الاجساد) حَرَکاتٌ

وَلا فِی العُیُونِ لَحَظاتٌ

 وَلا فِی النُّفُوسِ خَطَراتٌ ولا فِي البِحارِ قَطَراتٌ،

 ولا فِي الجِبالِ مَداراتٌ، إِلاّ وَهِیَ بِکَ عارِفاتٌ

وَ لَکَ شاهِداتٌ (مشاهدات)

 وَ عَلَیکَ دالاّتٌ وَ فی مُلکِکَ مُتَحَیِّراتٌ

 فَبِالقُدرَةِ الَّتی سَخّرَتَ بِها اَهلَ السَّماواتِ وَالاَرضِ

 سَخِّر لی قُلُوبَ (المخلوقین ) المَخلُوقاتِ

اِنَّکَ عَلی کُلِّ شَیءٍ قَدیرٌ وَ بِالاِجابَةِ جَدیرٌ

وَ صَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ اَجمَعینَ

  

خدایا بدرستی که نیست در آسمان ٬گردشها و نه در زمین ٬فرورفتگی ها و نه در درخت ٬برگها و نه در اجسام٬ حرکتها و نه در چشمها ٬نگاهها و در ذهنها ٬ جرقه فکر ها و نه در دریاها ٬قطره ها و نه در کوهها مدارها الا اینکه به تو معرفت دارد، و بر تو شاهد است و نشانه های توست، و در حوزه فرمانروایی ات متحیر است. پس به قدرتی كه با آن اهل زمین وآسمان را تحت تسخیر خود درآورده ای، قلب آفریدگانت را هم به تسخیر من دربیاور، كه تو بر هر كاری توانایی، و به اجابت دعاها شایسته. و درود خدا بر محمد و آل محمد همگی .

 وإذا كان في نيتك شخصا معينا تقول:

(سخر لي قلب فلان بن فلانه ) 

و اگر در نیتت شخص معینی هست میگویی: قلب فلان بن فلانه

( اگر شخصی که میخواهی محبت او را جلب کنی

زن هست بجای بن از بنت استفاده میکنی )

حرز فوق را با زعفران و گلاب و در ورق سفيد بدون خط بنويسد

 و به همراه داشته باشد تا پيوسته محبوب خلائق باشد.

 لازم است بر قرائت آن پس از هر نماز مداومت نیز داشته باشد .

 

((رهنمای گرفتاران ،ص294. به نقل از کلم الطیب ))

 

 

  

 


برچسب‌ها: دعا برای محبوب شدن, دعا برای نرم کردن دل, دعا برای ظهور عجائب, از کتاب رهنمای گرفتاران
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۲ آذر۱۳۹۳ساعت 7:25 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

در مدت چهل روز هر روز ۱۳۳۳ مرتبه و اگر نتواند ۶۶۶ مرتبه

و اگر نتواند ۶۶ مرتبه این آیات را بخواند .

یس وَالْقُرْآنِ الْحَکِیمِ 

ص وَالْقُرْآنِ ذِی الذِّکْرِ

ق وَالْقُرْآنِ الْمَجِیدِ

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

 

 


برچسب‌ها: دعا برای دفع بدگویی, دعا برای جلب دوستی مرم, چهله
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ آذر۱۳۹۳ساعت 7:46 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 شب جمعه دو رکعت نماز حاجت به درگاه خداوند جل جلاله بجای آورد

و سپس سوره انشراح را 313 بار (به شماره مقاتلین جنگ بدر) قرائت کند.

بعد از هر ده مرتبه که سوره انشراح را قرائت میکند این دعا را بخواند:

اللهمَّ اشْرَحْ صُدورَ أولادِ آدمَ و بناتِ حوّاء

اللهمَّ ارْزُقْنِیَ الرَّجُلَ الصّالِحَ الَّذی تُحِبُّهُ و تَرْضاهُ.

یا در صورتی که مرد است بگوید:

اللهمَّ اشْرَحْ صُدورَ أولادِ آدمَ و بَناتِ حَوّاء

اللهمَّ ارْزُقْنِیَ الزَّوجَةَ الصّالِحَةَ الَّتی تُحِبُّها و تَرْضىٰ عَنْها

ان شاء الله تعالی در جمعه سوم نتیجه حاصل خواهد شد.

 

 

 


برچسب‌ها: نماز برای ازدواج سریع, شب جمعه, سوره انشراح, جمعه سوم نتیجه میگیرد
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ آذر۱۳۹۳ساعت 8:37 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

   اگر کسی حاجتی مهم داشته باشد هفت روز روزه بگیرد

و هر روز دو رکعت نماز به جای آورد

و در کعت اول بعد از حمد سه بار سوره مبارکه طارق

در رکعت دوم بعد از حمد ده بار سوره مبارکه توحید را بخواند

بعد از سلام به سجده رود و هفت بار بگوید :

سُبُّوحٌ‏ قُدُّوسٌ‏ رَبُ‏ الْمَلَائِكَةِ وَ الرُّوحِ

و سر بردارد و ۹۱ بار آیة الکرسی را بخواند

( محال است که حاجتش اگر مشروع باشد بر نیاید )

 

  

 


برچسب‌ها: نماز حاجت, خواص سوره طارق, خواص سوره توحید, خواص آیت الکرسی, دعای سریع الاجابة‌ با هفت روز روزه
+ نوشته شده در  یکشنبه ۹ آذر۱۳۹۳ساعت 6:10 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

 به روايت قطب راوندي در كتاب دعوات ٬حضرت سجاد عليه السلام فرموده است: كه روز عاشورا پدرم امام حسين عليه السلام در حالي كه خون جوش مي زد مرا به سينه چسبانيد و فرمود: پسرجان دعائي را كه حضرت زهرا سلام اللّه عليها از رسول خدا صلي الله عليه و آله و او از جبرئيل آموخت و به من تعليم داد ٬ حفظ كن از براي هر حاجت و هم و غم و پيشامد كار بزرگ و هر مصيبت مفيد است و فرمود دعا كن و بگو:

 

الهي بحق ياسين و القرآن الحكيم و بحق طه و القرآن العظيم يا مَنْ يَقْدِرُ عَليٰ حَوائِجَ السّائِلين يا مَنْ يَعْلَمُ ما فِي الضَّمير يا مُنَفَساً عَنِ المَكْروبين يا مُفَرِجاً عَنِ المَغمومين يا راحِمَ الشِّيخِ الكبير يا رازِقَ الطِّفلِ الصَّغير يا مَنْ لايَحْتاجُ اِلَي التَّقسير صل علي محمد و آل محمد و افعل بي كذا و كذا.

و به جاي كذا و كذا حاجت بخواه.

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای رفع اندوه و غم, نویسنده قطب راوندی, دعا از کتاب دعوات, دعا از امام سجاد
+ نوشته شده در  شنبه ۸ آذر۱۳۹۳ساعت 4:26 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

برای سرعت بخشیدن به گردش چرخ زندگی

و برای بدست آوردن جاه و قدرت

و جلب محبت و ایجاد امنیت برای خود و خانواده 


 این آیه کریمه را ۶۶ مرتبه تلاوت نمایید


بخشی از آیه ۱۲۹ سوره توبه :

حَسْبِیَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِیمِ


این آیه دارای خاصیت های زیادی است

که لازم است لااقل روزی هشت بار خوانده شود

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای وسعت در زندگی, دعا برای کسب جاه و قدرت, دعا برای جلب محبت, دعا برای امنیت, خواص سوره توبه
+ نوشته شده در  جمعه ۷ آذر۱۳۹۳ساعت 0:10 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

 15 مرتبه یاالله میگویی

سپس شروع به خواندن دعا میکنی

 (یا خَیرَالرازقین یا علیمُ یا حلیمُ یا عفوُ یا غفورُ یا سمیعُ یا بصیر

 یا علیُ یا کبیر یا لطیفُ ی اخبیر یا غنیُ یا حمید یا رووفُ یا رحیم

 اِفتح لی بابَ رحمتک و اَجعل لی مِن اَمری فرجًَا و مخرَجاً

برَحمتکَ یا ارحم الراحمین و صلی اللهُ علی محمدٍ وآله اَجمعین)  

سپس این 8 آیه ازسوره حج را میخوانی 

آیات 58تا65 سوره  مبارکه حج

 وَ الَّذِينَ هَاجَرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ ثُمَّ قُتِلُوا أَوْ مَاتُوا لَيَرْزُقَنَّهُمُ اللَّهُ رِزْقاً حَسَناً

وَ إِنَّ اللَّهَ لَهُوَ خَيْرُ الرَّازِقِينَ (۵۸) لَيُدْخِلَنَّهُم مُّدْخَلاً يَرْضَوْنَهُ وَ إِنَّ اللَّهَ لَعَلِيمٌ حَلِيمٌ (۵۹)

ذَلِكَ وَ مَنْ عَاقَبَ بِمِثْلِ مَا عُوقِبَ بِهِ ثُمَّ بُغِيَ عَلَيْهِ لَيَنصُرَنَّهُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ لَعَفُوٌّ غَفُورٌ (۶۰)

ذَلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ يُولِجُ اللَّيْلَ فِي النَّهَارِ وَ يُولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيْلِ وَ أَنَّ اللَّهَ سَمِيعٌ بَصِيرٌ (۶۱)

ذَلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ وَ أَنَّ مَا يَدْعُونَ مِن دُونِهِ هُوَ الْبَاطِلُ وَأَنَّ اللَّهَ هُوَ الْعَلِيُّ الْكَبِيرُ (۶۲)

أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ أَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَتُصْبِحُ الْأَرْضُ مُخْضَرَّةً إِنَّ اللَّهَ لَطِيفٌ خَبِيرٌ (۶۳)

 لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَ مَا فِي الْأَرْضِ وَ إِنَّ اللَّهَ لَهُوَ الْغَنِيُّ الْحَمِيدُ (۶۴)‏

أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ سَخَّرَ لَكُم مَّا فِي الْأَرْضِ وَ الْفُلْكَ تَجْرِي فِي الْبَحْرِ بِأَمْرِهِ

وَ يُمْسِكُ السَّمَاء أَن تَقَعَ عَلَى الْأَرْضِ إِلَّا بِإِذْنِهِ إِنَّ اللَّهَ بِالنَّاسِ لَرَؤُوفٌ رَّحِيمٌ (۶۵) 

و در آخرنیز 15 مرتبه یاالله میگویی

انشاالله حاجت روا میشوی

 

 

 


برچسب‌ها: خواص سوره حج, گنج حاجات, خواص ذکر یا الله
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ آذر۱۳۹۳ساعت 0:1 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

در بحار ج 59 (چاپ آخوندی و ج 62چاپ بیروت) ، ص 272 دستور مخلوطی از سعد (نام گیاهی است معطر) و زعفران و عسل رسیده که خوردن روزی دو مثقال از آن مخلوط برای حافظه بسیار مؤثر خوانده شده است. این روایت در هم مصباح هم آمده است و به شرح زیر می باشد:
و منها عن علي عليه السلام : من أخذ من الزعفران الخالص جزء و من السعد جزء و يضاف إليهما عسلا ، ويشرب منه مثقالين في كل يوم فإنه يتخوف عليه من شدة الحفظ أن يكون ساحرا 

از داروهای حافظه یکی هم دوایی است که از امام علی رسیده که هر کس مقداری زعفران خالص بگیرد و با همان مقدار از سعد مخلوط کند و بدان عسل بیفزاید و هر روز به اندازه دو مثقال از آن بنوشد ، خوف آن است که حافظه اش به قدری قوی شود که به ساحران بماند.
این روایت به طور مرسل و بدون سلسله سند ذکر شده و خبر واحد است و از لحاظ اعتبار قوی به حساب نمی آید زیرا راویان مجهول می باشند و محدثان بزرگ هم آن را روایت نکرده اند و نمی توان قطعا گفت که حضرت آن را گفته است ولی چون مربوط به حلال و حرام نیست و مربوط به آداب است ، عالمان در سند سخت گیری نکرده اند و این روایت هم از این باب است. اگر به این دستور عمل کنید ، ان شاء الله اميد است حافظه شما قوی خواهد شد .

 

 

 


برچسب‌ها: دستور طبی حضرت علی, دعا برای تقویت حافظه, کتاب بحار و مصباح, ساحران, سُعد و زعفران و عسل
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ آذر۱۳۹۳ساعت 0:30 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

بسند معتبر از حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام منقول است كه كسى كه اراده خواب داشته باشد پهلو را برزمين نگذارد تا اين دعا را بخواند:

اُعيذُ نَفْسى وَ دينی وَ اَهْلى وَ مالى وَ خَواتيمَ عَمَلى وَ مارَزَقَنى رَبّى وَ خَوَّلَنى بِعِزَّةِ اللّهِ وَ عَظَمَة اللّهِ وَ جَبَروُتِ اللّهِ وَ سُلْطانِ اللّهِ وَ رَحْمَةِاللّهِ وَ رَاءْفَةِ اللّهِ وَ غُفْرانِ اللّهِ وَ قُوَّةِ اللّهِ وَ قُدْرَةِ اللّهِ وَ جَلالِ اللّهِ وَ بِصُنْعِ اللّهِ وَ اَرْكانِ اللّهِ وَ بِجَمْعِ اللّهِ وَ بِرَسُولِ اللّه صَلّىِ اللّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ وَ بِقُدْرَةِ اللّهِ عَلى ما يَشاءُ مِنْ شَرِّ السَامَةِ وَ الْهامَةِ وَ مِنْ شَرِّ الْجِنّ وَ اْلاِنْسِ وَ مِنْ شَرِّ ما يَدُبّ فى اْلاَرْضِ وَ ما يَخْرُجُ مِنْها وَ ما يَنْزِلُ مِنَ السَّماءِ وَ ما يَعْرُجُ فيها وَ مِنْ شَرِّ كُلّ دابَّةٍ رَبّى آخِذٌ بِناصِيَتِها اِنَّ رَبّی عَلى صِراطٍ مُسْتَقيم وَ هُوَ عَلى كُلِّ شَى ءٍ قَديرٌ وَ لاحَوْلَ وَ لاقُوَّةَ اِلاّ بِاللّه الْعَلّى الْعَظيم

 

 

 

 


برچسب‌ها: دعا هنگام خواب, از حضرت علی ع, محافظت از بلاها
+ نوشته شده در  سه شنبه ۴ آذر۱۳۹۳ساعت 0:1 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

برای جلب محبت عمل به این دستور بسیار مجرب و موثر است

بر شیرینی مانند قند یا شکر یا خوردنی شیرین

۳۵ مرتبه اسم (یا هادِیُ) را بگوید

و آن شیرینی را بدهد تا مطلوب بخورد

و همین خاصیت برای (یا وَدُوُدُ و یا دائمُ ) نیز می باشد


منبع : کنوز الدعوات فی کشف المهمات نسخه خطی

 

الهادی – یعنی هدایت کننده و راهنما یه نفع و ضرر بندگان 

نامی که دلهای بندگان مقرب به برکت آن ٬ به معرفت خدا راه می یابند

هر که نظر به آسمان کند و دست بردارد

و چندانکه تواند این اسم بگوید و دست بر روی خود کشد

الله تعالی او را راهنما و دلیل بفرستد

تا با عنایت خود توسط الهام به او ٬‌وی را راهنمایی کند . 

 

   

هادی ( راهنما)

هدایت دو نوع است تکوینی و تشریعی

هدایت تکوینی برای تمام موجودات و مخلوقات وجود دارد

و هدایت تشریعی خاص انسان است و موجب ظهور فطرت انسانی او شده 

و ارتباط بنده را با خالق خود برقرار می سازد

که برخوردار شدن از این هدایت بستگی به عزم و اراده انسان دارد

هادی به معنای راهنما است اگر کسی خواهان هدایت و معرفت به خدا هست

در هر شبانه روز 20 مرتبه ذکر « یا هادی »‌ را بخواند 

 

 

 


برچسب‌ها: دعا برای جلب محبت, دعای خوراندنی, خواص ذکر یا هادی, خواص ذکر یا ودود, خواص ذکر یا دائم
+ نوشته شده در  دوشنبه ۳ آذر۱۳۹۳ساعت 8:57 AM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

 

 

 آیه ۷۲ سوره یس (وَذَلَّلْنَاهَا لَهُمْ فَمِنْهَا رَکُوبُهُمْ وَمِنْهَا یَأْکُلُونَ)

را ۸۳ مرتبه بر شکر یا خرما یا کشمش یا انجیر بخوان

و به او بده تا بخورد

 محبت او نسبت به شما بسیار بیشتر خواهد گشت

این عمل از مجربات صحیحه است


منبع : مجموعه ابن سینا صفحه ۵۶

 

 


برچسب‌ها: جلب محبت, سوره یس, دعای خوراندنی, مجموعه ابن سینا
+ نوشته شده در  شنبه ۱ آذر۱۳۹۳ساعت 18:4 PM  توسط ♪ فریبا ♪  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر